Aktualności można obserwować na klubowym profilu Facebookowym…

AKTUALNOŚCI:

—————————————————————————————————————————————————–

10. trening na 10 lat WKKK – Legenda karate w Wieliczce – 10 lat Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai

Wielicki Klub Karate Kyokushinkai został założony w 2009 roku, a więc w roku bieżącym obchodzi jubileusz 10. Lat. Z tej okazji zarząd klubu postanowił uczcić to radosne święto poprzez organizację wielu interesujących wydarzeń: seminarium szkoleniowego dla pełnoletnich klubowiczów i sympatyków w kompleksie Grand Chotowa Hotel*** SPA & Resort, dwóch zgrupowań dla młodzieży w Porębie koło Myślenic w ośrodku Pod Kamiennikiem, pokazu karate podczas Wielickiej Gali Sportu, Międzynarodowego Turnieju o Puchar Solny na hali Solne Miasto w Wieliczce w Wieliczce oraz unikalnego zestawu dziesięciu treningów na 10. lat WKKK.

W sezonie 2018-2019 od września do czerwca co miesiąc odbywały się specjalne jubileuszowe treningi w głównym dojo WKKK na ul. Karola Demczuka 1 (Sala TS Wieliczanka Wieliczka). Zajęcia te prowadzili zaprzyjaźnieni mistrzowie sztuk walki z całej Polski. Cykl ten rozpoczął wrześniowy trening poprowadzony przez shihan Bogdana Świątkowskiego 5.DAN (Kyokushin KWF) z Krakowa następnie w październiku sensei Lucjan Chmielarz oraz Jacek Jaworski 1.DAN (JUDO) także z miasta królów, listopad przypadł shihanowi Januszowi Piórkowskiemu 5.DAN (Kyokushin KWF) z Jastrzębia-Zdroju, grudzień sensei Sławomir Rudawski 4.DAN z Olkusza (Kyokushin KWF), styczeń sensei Arkadiusz Sukiennik 4.DAN z Limanowej (Kyokushin KWF), luty sensei Andrzej Kaganek 3.DAN ze Skawiny (Kyokushin KWF), marzec sensei Paweł Papoń 2.DAN z Tarnowa Opolskiego (Shinkyokushin), kwiecień sensei Seweryn Sajmon Kozieł2.DAN z Jastrzębia-Zdroju (Kyokushin KWF), maj sensei Michał Werner3.DAN z Krakowa (Kyokushin KWF) natomiast czerwcowy ostatni 10. jubileuszowy trening został przeprowadzony przez legendę światowego karate shihana Andrzeja Drewniaka 9.DAN. Warto nadmienić, iż shihan Drewniak jest jedynym Polakiem, który był uczniem osobistym wielkiego japońskiego mistrza sosai Masutatsu Oyama 10.DAN, spędził w Japoni 15 miesięcy ciężko trenując, niedojadając oraz przesypiając noce na podłodze dojo, czyli sali treningowej w Tokio. Rezultatem tych wyrzeczeń było to, iż jako pierwszy Polak otrzymał w 1993 roku od samego mistrza Oyama tytuł shihan (posiadacz 5. DAN lub więcej). Z wielkich zasług dla karate naszego gościa trzeba przytoczyć, iż był współzałożycielem oraz długoletnim wiceprezesem Polskiego Związku Karate, Europejskiej Organizacji Kyokushinkai oraz pełni funkcję Sekretarza Generalnego Światowej Federacji Kyokushin posiadając 2 najwyższy stopień w tej organizacji.

10. Trening przeprowadzony przez shihana Andrzeja Drewniaka cieszył się tak dużą popularnością (prawie 50 karateka), iż ledwo zmieściliśmy się na prawie 150-metrowej sali TS Wieliczanka. Instruktor przeprowadził krótką rozgrzewkę następnie serię męczących i wymagających dużej koordynacji kombinacji technik ręcznych i nożnych. Następnie przeplatając ciężkie ćwiczenia serią humorystycznych anegdot z własnego życia shihan przeszedł do treningu pod kątem walki w parach. Trening zakończył się serią ćwiczeń rozciągających oraz motywującą mową naszego gościa na temat sensu drogi karate. Po seminarium prezes WKKK sensei Krzysztof R. Kopciowski 2.DAN podziękował gościowi za podzielenie się wiedzą i wspólne świętowanie klubowego jubileuszu wręczając przygotowany przez pracownie ArcyDzielnia ręcznie wykonany zestaw do sushi dla dwóch osób. Ostatnim punktem programu była sesja zdjęciowa, gdyż każdy z uczestników marzył o osobistej fotografii z żywą legendą karate. W celu podsumowania wydarzenia zarząd WKKK, prezes Małopolskiego OZK shihan Robert Kopciowski oraz shihan Andrzej Drewniak udali się na uroczystą kolację do wielickiego hotelu Lenart Hotel ****. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie i zapraszamy na dalsze wydarzenia oraz wspólny trening do Wielickiego KKK. Zapisy do wszelkich grup wiekowych (od 6 do 106 lat) trwają cały rok !

—————————————————————————————————————————————————–

IX TURNIEJ O PUCHAR SOLNY

W sobotę, 11 maja 2019r w godzinach od 8:30 do 18:00 w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się IX Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai. Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai pod przewodnictwem prezesa zarządu sensei Krzysztof R. Kopciowski (2 dan). Turniej odbył się przy wsparciu Miasta i Gminy Wieliczka (Miasto i Gmina Wieliczka) oraz Powiatu Wielickiego (Powiat Wielicki). Sędzią głównym turnieju był shihan Janusz Piórkowski (5 dan), sędzią technicznym sensei Sławomir Rudawski (4 dan) a przewodniczącym komitetu organizacyjnego Prezes Zarządu Małopolski Okręgowy Związek Karate shihan Robert Kopciowski (5. dan) Tegoroczny Turniej w Wieliczce zarówno z uwagi na poziom rywalizacji sportowej oraz na ilość zawodników w poszczególnych kategoriach był bardzo wymagający. W tym wydarzeniu na 3 matach rywalizowało 350 zawodników z 43 klubów z 4 krajów (Rumunii, Polski, Niemiec i Czech) oraz 7 organizacji kyokushin przy udziale 39 sędziów. Zawody zaszczyciło wielu gości specjalnych w tym sekretarz Światowej Federacji Kyokushin (KWF) shihan Andrzej Drewniak 9.DAN, Krajowy Reprezentant Rumuni sensei Ilie Ionescu 4.DAN, Krajowy Reprezentant Niemiec sensei Janusz Konieczko 4.DAN, Krajowy Reprezentant Czech sensei Peter Drożdżak 4.DAN, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce Bogdan Lizak, przewodnicząca zarządu osiedla Krzyszkowice oraz członek rady miejskiej Elżbieta Sikora oraz inspektor w wydziale sportu powiatu wielickiego Joanna Boduch. Gościom oraz sędziom wręczono podziękowania oraz ręcznie robione filiżanki ceramiczne. Podczas dekoracji zwycięzców wręczono 150 dyplomów, 48 pucharów 147 medali przygotowanych przez pracownię artystyczną ArcyDzielnia z Wieliczki. Wspaniałą kawę zafundowała Caffè Cagliari Polska a do uzupełnienia kalorii przyczynił się Magenta catering.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Nowej Soli, drugie gospodarze z Wieliczki a na trzecim miejscu uplasowała się Dąbrowa Górnicza. Serdecznie dziekujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego iż IX turniej o Puchar Solny odbył się i zakończył wielkim sukcesem. Zapraszamy za rok osu!

sensei Krzysztof R. Kopciowski 2. DAN
Prezes Zarządu WKKK