Aktualności można obserwować na klubowym profilu Facebookowym…

WZNOWIENIE SEKCJI NOWA HUTA

W Szkole Podstawowej nr 144 rusza sekcja karate od 27 września w poniedziałki o 17:30 i środy o 18:00.

 EGZAMIN :

LINK => ZAPISY

ZGRUPOWANIE ZIMOWE 2022

W dniach od 14-16 stycznia odbędzie się coroczne zgrupowanie zimowe w Beskidzie Wyspowym – zachęcamy do udziału dzieci, młodzież oraz dorosłych. Zapisy do końca września poprzez formularz :

LINK => FORMULARZ

LETNI OBÓZ  2022

W dniach od 27 lipca-6 sierpnia odbędzie się coroczne letni obóz tym razem w urokliwej sudeckiej miejscowości Lewin Kłodzki w OW Maria. – zachęcamy do udziału dzieci, młodzież oraz dorosłych. Zapisy do końca marca poprzez formularz :

LINK => FORMULARZ LETNI OBOZ

Pierwszy raz w historii Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin odbyły się w Europie – Martyna Kubik vicemistrzynią świata seniorek!

W dniach 18-20 listopada 2021 r. po raz pierwszy na kontynencie europejskim, w Polsce, w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w najtwardszym stylu karate jakim jest karate kyokushinkai (jap. ostateczna prawda). W tej prestiżowej imprezie udział wzięło blisko 700 zawodników z 32 państw. Wśród nich znalazła się Martyna Kubik z Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai, która uprawia tę sztukę walki od 8 lat. Młoda 19 letnia zawodniczka stoczyła w sumie 3 walki. Pierwsze dwie, z reprezentantką Kostaryki oraz Irakijką wygrała jednogłośnie jednak w finale spotkała się z godną siebie przeciwniczką z Ukrainy. Sędziowie obserwując bardzo wyrównany pojedynek tak w ustalonym na walkę finałową czasie jak i po dogrywce nie mogli zdecydować o wyraźnej przewadze jednej z walczących zawodniczek i dopiero ważenie wskazało zwyciężczynię bowiem Martyna okazała się cięższa od przeciwniczki o wymagane przepisami ponad 3 kg. Trzeba powiedzieć wyraźnie, że występ na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin Kraków 2021 był pierwszym występem Martyny w kategorii senior na tej rangi zawodach bowiem jeszcze niedawno na Mistrzostwach Europy w Ahlbeck/Świnoujściu także zdobyła srebro tyle, że w kategorii młodzieżowców (U21).

Martyna na co dzień trenuje w Wielickim Klubie Karate Kyokushinkai pod okiem doświadczonych instruktorów, shihan (jap. mistrz) Roberta Kopciowskiego (6. dan) oraz sensei (jap. nauczyciel) Krzysztofa Kopciowskiego (3. dan), którzy sami sięgali kiedyś po laury zwycięzców w zawodach różnej rangi a od lat zajmują się jak widać skutecznie zaszczepianiem miłości do karate kyokushinkai w sercach młodych adeptów tej sztuki. Jak mówi sama mistrzyni, ze swojego występu jest bardzo zadowolona i dumna bowiem do Mistrzostw Świata przygotowywała się z pełnym oddaniem i uważa, że dała z siebie wszystko. Zdobyty medal jest według niej motywacją do dalszej jeszcze bardziej wytężonej pracy. Podczas walk niezmiernie ważną funkcję sekundanta ww. zawodniczki pełnił senpai (jap. starszy) Janusz Zięcina (2. dan) zawodnik konkurencji senior masters. W Mistrzostwach Świata wzięło udział jeszcze 4 wieliczan którzy nie załapali się na podium, natomiast wśród nich szczególne wyróżnienie należy się Sandrze Maśnicy która w kategorii kata (jap. układ formalny) seniorek zajęła 5 miejsce pośród ponad 20 konkurentek. Serdecznie gratulujemy!

SKŁADKI NA ROK 2021/2022

Uwaga – ze względu na podniesienie stawki godzinowej za wynajem sali treningowej w Wieliczce od września oraz zwiększonych kosztach funkcjonowania Zarząd Klubu na posiedzeniu 31 sierpnia 2021 roku zdecydował o wysokości składek na sezon 2021/2022:

 • Sekcja Wieliczka:
  składka podstawowa 120 pln (wszystkie grupy nie zależnie od ilości treningów, składka to opłata za przynależność do klubu uprawniająca do udziału w treningach a nie za ilość zajęć)
  składka obniżona 100 pln (joga, pierwszy rok ćwiczeń karate, lub więcej niż 1 osoba trenująca z rodziny – ojciec, syn, córka, brat itp.)
 • Sekcja Nowa Huta:
  składka podstawowa 100 pln
 • Sekcja Koźmice:
  składka 80 pln (wysokość składki jest obniżona ze względu na udostępnienie sali przez sołectwo)
  Ze składek są zwolnieni : członkowie zarządu, instruktorzy, członkowie honorowi.

Składki należy wpłacać na konto klubu SANTANDER 23 1090 1665 0000 0001 1502 5601 (tytułem – np. „składka członkowska JAN KOWALSKI -STYCZEŃ” lub „obóz – JAN KOWALSKI”) lub instruktorowi gotówką po zajęciach.

ZAPISY NA KARATE KYOKUSHIN (dzieci od 6 lat/młodzież/dorośli)!!!

Chcesz poznać prawdziwe karate?
Ćwiczyć z ludźmi dla których karate to życiowa pasja?
Chcesz polepszyć swoje zdrowie oraz nauczyć się bronić?
A może chcesz by Twoje dziecko lepiej się uczyło, uzyskało więcej pewności siebie, nauczyło się dyscypliny i organizacji, przejęło zdrowe nawyki? A może interesuje cię kultura wschodu ?
Chcesz być częścią grupy ludzi z pasją razem dążących do celu ?
Czy wiesz że karate to nie tylko sport? Karate jest czymś więcej to sposób na życie .

Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco to jest miejsce dla Ciebie! Zapraszamy do wspólnych treningów w podziale na grupy wiekowe w Wieliczce i Koźmicach Wielkich.

Treningi ruszają od 6 września (Wieliczka) ale można dołączyć cały rok!
Wszelkie informacje na naszej stronie : www.wkkk.pl
lub pod numerem telefonu:
dzieci 728-327-807
młodzież i dorośli 603-884-999 / 604-942-415

„Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.” Masutatsu Oyama (10.dan)
Osu!

Zapisy! Wieliczka karate – Wieliczka joga – Koźmice karate – Nowa Huta karate

 Jubileusz prekursora karate kyokushin w Wieliczce

W dniu 7 września 2021 roku w głównym dojo (jap. Sala do treningu) Wielickiego Klubu przy ul. Karola Demczuka 1 odbył się wyjątkowy trening z okazji sześćdziesiątych urodzin prekursora karate Kyokushin w Wieliczce shihan (jap.mistrz) Roberta Kopciowskiego (5.dan). Jak przystało na karateków zamiast świętować przy napitku i zakąsce postanowiliśmy za radą sosai Oyamy („Postępowanie zgodnie z zasadami sztuk walki jest jak wspinanie się na szczyt – trzeba iść w górę bez odpoczynku, całkowicie się poświęcić.”) wyznaczyć sobie kolejny szczyt do zdobycia lecz nim to nastąpiło wszyscy zgromadzeni odśpiewali shihanowi gromkie sto lat. Wyzwaniem było wykonanie 60 kata (jap. Forma, wzór) o zróżnicowanym poziomie trudności w półtorej godziny. Rozpoczynając od kilku powtórzeń oddechowego Sanchin przez Taikyoku, Pinan, Tsukino, Geki Sai, Yantsu, Saifa na Tensho kończąć. W treningu wzięło udział 30 karateków z Skawińskiego Klubu Kyokushin Karate, Klubu Mistrzostwa Karate Kyokushin, Krakowskiego Klubu Kyokushinkai oraz oczywiście WIelickiego Klubu Karate Kyokushinkai. Wydarzenie uświetniła obecność wielkiego przyjaciela naszego stowarzyszenia sensei Andrzeja Kaganka (3.dan). Z okazji urodzin nie mogło zabraknąć również prezentów dla jubilata : eleganckiego karate –gi (jap. strój do karate) z wyhaftowanym logo Światowej Federacji Kyokushin (KWF), napojów „izotonicznych” oraz organizacji wyjazdu na strzelnice. Warto nadmienić iż ww. wydarzenie było także okazją do wręczenia pasów wraz z tradycyjną ceremonią „pasowania” po egzaminie na letnim obozie klubowym nad morzem i Wschodnioeuropejskim w Krakowie. Wszyscy ćwiczący podołali zadaniu i wraz z jubilatem wykonali w mokrych strojach od litrów potu wszystkie układy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy że byliście z nami a jubilatowi jeszcze raz życzymy co najmniej stu lat na drodze karate. Osu!

8. Otwarte Zgrupowanie Małopolskiego Okręgowego Związku Karate – Wieliczka, 19 czerwca 2021.

 W dniu 19.06. 2021 r. w Wieliczce odbyło się kolejne, 8. już Otwarte Zgrupowanie Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. Gospodarzem był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez sensei (jap. nauczyciel) Krzysztofa Kopciowskiego (3.dan). Pod przewodnictwem shihan (jap. mistrz) : Andrzeja Drewniaka (9.dan) (osobistego ucznia założyciela stylu sosai Masutatsu Oyamy (10.dan) i prekursora karate kyokushin w Polsce), Andrzeja Krawontki (5.dan), (jednego z najdłużej ćwiczących karate kyokushin w Polsce) oraz Roberta Kopciowskiego (5.dan)(prezesa MOZK), na hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego spotkało się ponad 100 adeptów tego najtwardszego stylu karate. Uczestnikami byli karatecy z 11 klubów Małopolski ale także zaproszeni goście ze Śląska (Dąbrowa Górnicza, Żory, Zawiercie) i Podkarpacia (Niebieszczany). Swoją obecnością seminarium uświetnili również krakowscy zawodnicy – byli medaliści: Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski w osobach Anna Lisowska (2.dan), Michał Werner (3.dan), Kamil Mastaj (1.dan).

Zgrupowanie skoncentrowane było na kumite (jap. walki) będących sercem karate, dlatego po powitaniu gości odbyła się rozgrzewka wraz z ćwiczeniami siłowymi w parach oraz trening kombinacji o tematyce tai sabaki (zejścia) i doskonalenia wysokich kopnięć (kakato oroshi) poprowadzone przez sensei Krzysztofa Kopciowskiego (3.dan). Następnym punktem programu było już 45 minutowe kumite w grupach wiekowych: 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat oraz +18 lat będące zarazem egzaminem sprawdzającym dla uczestników zdających na wyższe stopnie uczniowskie (kyu). Celem wyróżnienia przystępujących do testu, kandydaci na wyższe stopnie zostali oznaczeniu samoprzylepnymi numerami na plecach przez sensei Arkadiusza Sukiennika (4.dan) (sekretarz zarządu MOZK).

Po zakończonych walkach przyszedł czas na motywującą mowę podsumowującą. Zarząd MOZK podziękował tak licznie zgromadzonym i organizatorowi, przekazał zgromadzonym datę i termin kolejnego zgrupowania (Nowy Sącz, 18 września 2021) oraz zdecydowanie potępił niepokojącą i niezgodną z duchem karate-do praktykę „wędrowania między organizacjami celem zdobycia wyższych stopni” która coraz częściej ma miejsce w środowisku karate. Pomysł walk egzaminacyjnych w ramach seminariów MOZK spotkał się z przychylna opinia kierowników klubów którzy deklarowali chęć uczestnictwa swoich podopiecznych w egzaminie w takiej formie. Potwierdza to, iż środowisko kyokushin dostrzega problem obniżania standardów szkoleniowych jaki ostatnio zaczyna narastać.

Po przemówieniach nadszedł czas na ostatni punkt programu. Wszyscy uczestnicy zgrupowania biegiem udali się do oddalonej około 1 km Tężni Solankowej gdzie dzięki uprzejmości Zarządu Kopalni Soli Wieliczka S.A. odbył się krótki trening kihon (techniki) i kata (formy) poprowadzony przez shihan Andrzeja Drewniaka (9.dan), po którym yudansha (posiadacze czarnych pasów) wraz z organizatorem plenerowej części wydarzenia senpai Remigiuszem Wierzbickim (1.kyu) (sekretarzem zarządu WKKK) udali się na koronę tężni by tam jeszcze przez chwilę kontynuować trening. Całość wydarzenia dokumentowana była przez artystę fotografika senpai Macieja Grzymka (2. kyu) oraz Pana Adama Nowaka (Adanov_studio), którzy przez całe 5 godzin trwania Zgrupowania dbali by żaden szczegół tego szkoleniowego wydarzenia nie został pominięty w materiale promocyjno-szkoleniowym związku oraz zbliżających się Mistrzostw Świata – Kraków 2021, który jest w przygotowaniu.
Osu!
Fot. Maciej Grzymek

6. Zgrupowanie WKKK dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Beskidzie Wyspowym 28-30 maja 2021.

Za nami już 6. trzydniowe zgrupowanie w Porębie Wielkiej w Beskidzie Wyspowym z udziałem 50 młodych i starszych karateka. Ćwiczyliśmy w plenerze i na sali, odpoczywaliśmy, chodziliśmy po górach oraz dobrze się bawiliśmy zapraszamy na kolejne zgrupowanie 15-17 października. Osu!

 

Historyczny wynik Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai na Mistrzostwach Makroregionu Południowego – 2 miejsce drużynowo

 

 

Reportaż z udziałem karateków z naszego klubu w miesięczniku Puls Wieliczki.

 

 Zaproszenie na 11. Letni Obóz WKKK 2021

WKKK 3. NA MISTRZOSTWACH MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO I MMM, WIELICZKA, 17.10.2020

 

17 października 2020 odbyły się w Wieliczce w hali Solne Miasto w reżimie sanitarnym Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 109 zawodników reprezentujących ponad 40 klubów Kyokushin.

Otwarcia imprezy dokonał członek rady powiatu Wielickiego Lech Pankiewicz. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.

Wielicki KKK reprezentowało 15 zawodników którzy w sumie zdobyli 17 medali. Pozwoliło to pierwszy raz w 11 letniej historii klubu osiągnąć miejsce (trzecie) na podium drużynowym w zawodach ligowych Polskiego Związku Karate. Wyróżnienie to w postaci pucharu odebrał w imieniu klubu prezes zarządu Krzysztof R. Kopciowski. W szczególności warto wymienić jedyny złoty medal z trudem wywalczony w najcięższej kategorii „senior masters +85 kg” przez sensei Janusza Zięcinę 1.dan z WKKK ponadto :

Błażej Pasiut Kumite masters -85kg 2 miejsce

Rafał Piwowarski Kumite masters +85kg 2 miejsce

Rafał Tracz Kumite masters +85kg 3 miejsce

Grzegorz Stasiak Kumite masters -85kg 3 miejsce

Martyna Kubik Kumite seniorek +55kg 3 miejsce

Jakub Gądek Kata Seniorów 3 miejsce oraz Kumite seniorów +65kg 3 miejsce

Sandra Maśnica Kata seniorek 3 miejsce

Klaudia Słonka Kata juniorek 3 miejsce oraz Kumite juniorek -60kg 3 miejsce

Julia Cenda Kumite juniorek +60kg 2 miejsce

Dawid Grzesiak Kumite młodzików +60kg 2 miejsce

Aleksandra Piotrowska Kumite młodziczek -50kg 3 miejsce

Kamil Szmurło Kumite młodzików -50kg 3 miejsce

Jakub Szczurek Kumite juniorów młodszych +60kg 3 miejsce

Obowiązki sędziego z Wieliczki pełnił sensei Konrad Kopciowski 2.dan a kierownika obsługi zawodów sensei Paweł Balicki 1.dan.

Gratulujemy!

fot. Maciej Grzymek Photography

 

Seminarium Kata Wieliczka

18 stycznia w kompleksie sportowym Kampus Wielicki na 800 metrowej hali odbyło się trzy godzinne seminarium poświęcone kata kyokushin KWF wg. interpretacji shihan Antonio Pinero 9.dan. W wydarzeniu wzięło udział 60 osób z czego połowę stanowiły brązowe i czarne pasy. Ćwiczący reprezentowali 11 ośrodków które należą do Polskiej Organizacji Kyokushin kierowanej przez shihan Andrzeja Drewniaka 9.dan. W wydarzeniu uczestniczyły ośrodki : Wielicki, Żywiecki, Skawiński, Krakowski, YMCA, Zawiercie, Bukowno, Olkusz, KMKK, Skała, Nowa Huta. Seminarium składało się z dwugodzinnego treningu kata wraz z omówieniem zmian i interpretacji wg KWF poprowadzonego przez sensei Krzysztofa Kopciowskiego 3.dan głównego organizatora i kierownika ośrodka w Wieliczce oraz z pokazu bunkai, nauki sushiho i seipai pod okiem prezesa Małopolskiego OZK shihan Roberta Kopciowskiego 5. dan oraz sensei Konrada Kopciowskiego 1.dan. Wydarzenie uświetnili sensei Zbigniew Guździk 4.dan, sensei Sławomir Rudawski 4.dan, sensei Andrzej Kaganek 3.dan oraz kilkanaście innych czarnych pasów. Po treningu uczestnicy udali się do siedziby klubu na Ramen Party przygotowane przez członków WKKK.
fot. sensei Jerzy Kamionka / senpai Michał Gądek

 

W roku 2019 wzięliśmy udział w programie MSIT „Klub”

33. MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN, PORTUGALIA 2019 – PODSUMOWANIE

 

25-26 października 2019 w Metropolitalnej Hali Sportowej w Porto Vila do Conde w Portugali, odbyły się 33. Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem ponad 350 zawodnikow reprezentujących 26 krajów, walczących w 46 kategoriach wagowych kumite i kata.

 
Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent EKF/KWF Antonio Pinero oraz przedstawiciel Urzędu Miasta. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu EKF/WKF: Wiceprezydent Hristo Traykov, Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak, Skarbnik Lars Hoguist i Członek Mauricio Alvarado. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, obsługę komputerową realizował shihan Robert Wajgelt, obowiązki lekarza pełnił dr hab. n. med. Krzysztof Mawlichanów. W pierwszym dniu odbyły się kategorie kumite 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat i wszystkie kategorie kata. W drugim dniu odbyły się kategorie kumite w kategoriach seniorów kobiet i mężczyzn oraz kumite oldboy.
 
W ramach imprez towarzyszących 25 pażdziernika rano odbył się Międzynarodowy kurs sędziów z udziałem ponad 70 uczestników a wieczorem Walne Zgromadzenie EKF z udziałem 19 Reprezentantów krajów. Przewodniczącym zebrania był shihan A. Pinero a Sekretarzem shihan A. Drewniak. Zatwierdzono 4 sprawozdania i program działania na następny rok zawierający 34. ME Sieradz maj 20120 oraz MŚ Krakow listopad 2020. Zatwierdzono uchwałę, że jednoosobowo Reprezentant kraju będzie zgłaszał udział zawodników do ME. Od przyszłego roku zgłoszenia zawodników będą na platformie cyfrowej, a Reprezentanci krajow otrzymaja kody dostępu. Ponadto zatwierdzono Reprezentantów Białorusi, Francji i Serbii. 26 pażdziernika wieczorem odbyła się uroczysta Sayonara. Organizatorem mistrzostw była Portugalska Federacja Kyokushin kierowana przez shihan Antonio Pereira 6 dan, któremu powierzono funkcję osoby odpowiedzialnej za Amerykę Południową.
 
Reprezentacja Wielickiego KKK liczyła 6-ciu zawodników oraz 3 sędziów. Zdobyliśmy brązowy medal na Mistrzostwachg Europy oraz wiele dobrych premiowanych miejsc. Startowali :
 
– Michał Gądek 2.kyu (kumite juniorów +80kg) (3.miejsce)
– Aleksandra Pieprzyca 4.kyu (kata/kumite juniorek młodszych) (4. miejsce / ćwierćfinał),
-Sandra Maśnica 2.kyu (kata seniorek) (6. miejsce),
-Martyna Kubik 2.kyu (kumite juniorek) (ćwierćfinał),
-Klaudia Słonka 2.kyu (kata/kumite juniorek) (ćwierćfinał),
– sensei Janusz Zięcina 1.DAN (kumite senior masters) (ćwierćfinał)
 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrych walk i wykonań kata. Następny test już niebawem 16 listopada na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów.

 
Osu!

 

 

—————————————————————————————————————————————————–

10. trening na 10 lat WKKK – Legenda karate w Wieliczce – 10 lat Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai

Wielicki Klub Karate Kyokushinkai został założony w 2009 roku, a więc w roku bieżącym obchodzi jubileusz 10. Lat. Z tej okazji zarząd klubu postanowił uczcić to radosne święto poprzez organizację wielu interesujących wydarzeń: seminarium szkoleniowego dla pełnoletnich klubowiczów i sympatyków w kompleksie Grand Chotowa Hotel*** SPA & Resort, dwóch zgrupowań dla młodzieży w Porębie koło Myślenic w ośrodku Pod Kamiennikiem, pokazu karate podczas Wielickiej Gali Sportu, Międzynarodowego Turnieju o Puchar Solny na hali Solne Miasto w Wieliczce w Wieliczce oraz unikalnego zestawu dziesięciu treningów na 10. lat WKKK.

W sezonie 2018-2019 od września do czerwca co miesiąc odbywały się specjalne jubileuszowe treningi w głównym dojo WKKK na ul. Karola Demczuka 1 (Sala TS Wieliczanka Wieliczka). Zajęcia te prowadzili zaprzyjaźnieni mistrzowie sztuk walki z całej Polski. Cykl ten rozpoczął wrześniowy trening poprowadzony przez shihan Bogdana Świątkowskiego 5.DAN (Kyokushin KWF) z Krakowa następnie w październiku sensei Lucjan Chmielarz oraz Jacek Jaworski 1.DAN (JUDO) także z miasta królów, listopad przypadł shihanowi Januszowi Piórkowskiemu 5.DAN (Kyokushin KWF) z Jastrzębia-Zdroju, grudzień sensei Sławomir Rudawski 4.DAN z Olkusza (Kyokushin KWF), styczeń sensei Arkadiusz Sukiennik 4.DAN z Limanowej (Kyokushin KWF), luty sensei Andrzej Kaganek 3.DAN ze Skawiny (Kyokushin KWF), marzec sensei Paweł Papoń 2.DAN z Tarnowa Opolskiego (Shinkyokushin), kwiecień sensei Seweryn Sajmon Kozieł2.DAN z Jastrzębia-Zdroju (Kyokushin KWF), maj sensei Michał Werner3.DAN z Krakowa (Kyokushin KWF) natomiast czerwcowy ostatni 10. jubileuszowy trening został przeprowadzony przez legendę światowego karate shihana Andrzeja Drewniaka 9.DAN. Warto nadmienić, iż shihan Drewniak jest jedynym Polakiem, który był uczniem osobistym wielkiego japońskiego mistrza sosai Masutatsu Oyama 10.DAN, spędził w Japoni 15 miesięcy ciężko trenując, niedojadając oraz przesypiając noce na podłodze dojo, czyli sali treningowej w Tokio. Rezultatem tych wyrzeczeń było to, iż jako pierwszy Polak otrzymał w 1993 roku od samego mistrza Oyama tytuł shihan (posiadacz 5. DAN lub więcej). Z wielkich zasług dla karate naszego gościa trzeba przytoczyć, iż był współzałożycielem oraz długoletnim wiceprezesem Polskiego Związku Karate, Europejskiej Organizacji Kyokushinkai oraz pełni funkcję Sekretarza Generalnego Światowej Federacji Kyokushin posiadając 2 najwyższy stopień w tej organizacji.

10. Trening przeprowadzony przez shihana Andrzeja Drewniaka cieszył się tak dużą popularnością (prawie 50 karateka), iż ledwo zmieściliśmy się na prawie 150-metrowej sali TS Wieliczanka. Instruktor przeprowadził krótką rozgrzewkę następnie serię męczących i wymagających dużej koordynacji kombinacji technik ręcznych i nożnych. Następnie przeplatając ciężkie ćwiczenia serią humorystycznych anegdot z własnego życia shihan przeszedł do treningu pod kątem walki w parach. Trening zakończył się serią ćwiczeń rozciągających oraz motywującą mową naszego gościa na temat sensu drogi karate. Po seminarium prezes WKKK sensei Krzysztof R. Kopciowski 2.DAN podziękował gościowi za podzielenie się wiedzą i wspólne świętowanie klubowego jubileuszu wręczając przygotowany przez pracownie ArcyDzielnia ręcznie wykonany zestaw do sushi dla dwóch osób. Ostatnim punktem programu była sesja zdjęciowa, gdyż każdy z uczestników marzył o osobistej fotografii z żywą legendą karate. W celu podsumowania wydarzenia zarząd WKKK, prezes Małopolskiego OZK shihan Robert Kopciowski oraz shihan Andrzej Drewniak udali się na uroczystą kolację do wielickiego hotelu Lenart Hotel ****. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie i zapraszamy na dalsze wydarzenia oraz wspólny trening do Wielickiego KKK. Zapisy do wszelkich grup wiekowych (od 6 do 106 lat) trwają cały rok !

—————————————————————————————————————————————————–

IX TURNIEJ O PUCHAR SOLNY

W sobotę, 11 maja 2019r w godzinach od 8:30 do 18:00 w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się IX Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai. Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai pod przewodnictwem prezesa zarządu sensei Krzysztof R. Kopciowski (2 dan). Turniej odbył się przy wsparciu Miasta i Gminy Wieliczka (Miasto i Gmina Wieliczka) oraz Powiatu Wielickiego (Powiat Wielicki). Sędzią głównym turnieju był shihan Janusz Piórkowski (5 dan), sędzią technicznym sensei Sławomir Rudawski (4 dan) a przewodniczącym komitetu organizacyjnego Prezes Zarządu Małopolski Okręgowy Związek Karate shihan Robert Kopciowski (5. dan) Tegoroczny Turniej w Wieliczce zarówno z uwagi na poziom rywalizacji sportowej oraz na ilość zawodników w poszczególnych kategoriach był bardzo wymagający. W tym wydarzeniu na 3 matach rywalizowało 350 zawodników z 43 klubów z 4 krajów (Rumunii, Polski, Niemiec i Czech) oraz 7 organizacji kyokushin przy udziale 39 sędziów. Zawody zaszczyciło wielu gości specjalnych w tym sekretarz Światowej Federacji Kyokushin (KWF) shihan Andrzej Drewniak 9.DAN, Krajowy Reprezentant Rumuni sensei Ilie Ionescu 4.DAN, Krajowy Reprezentant Niemiec sensei Janusz Konieczko 4.DAN, Krajowy Reprezentant Czech sensei Peter Drożdżak 4.DAN, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce Bogdan Lizak, przewodnicząca zarządu osiedla Krzyszkowice oraz członek rady miejskiej Elżbieta Sikora oraz inspektor w wydziale sportu powiatu wielickiego Joanna Boduch. Gościom oraz sędziom wręczono podziękowania oraz ręcznie robione filiżanki ceramiczne. Podczas dekoracji zwycięzców wręczono 150 dyplomów, 48 pucharów 147 medali przygotowanych przez pracownię artystyczną ArcyDzielnia z Wieliczki. Wspaniałą kawę zafundowała Caffè Cagliari Polska a do uzupełnienia kalorii przyczynił się Magenta catering.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Nowej Soli, drugie gospodarze z Wieliczki a na trzecim miejscu uplasowała się Dąbrowa Górnicza. Serdecznie dziekujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego iż IX turniej o Puchar Solny odbył się i zakończył wielkim sukcesem. Zapraszamy za rok osu!

sensei Krzysztof R. Kopciowski 3. DAN
Prezes Zarządu WKKK