WIELICKI KLUB KARATE KYOKUSHINKAI – przynależność :

  • IKO KYOKUSHINKAIKAN – 2009 do 2010
  • Kyokushin World Federation od 2011 do dziś
  • Polski Związek Karate od 2010 do dziś
  • Polska Organizacja Kyokushinkai od 2010 do dziś
  • Małopolski Okręgowy Związek Karate od 2018 do dziś

Kadra instruktorska

Mistrzowie / Shihan (師範):

 shihan Robert Kopciowski 6.dan (ur. 1961).  IIIIII

wychowanek Krakowskiego Klubu Karate Kyokushin. Jego przygoda z karate zaczęła się w 1978 r. kiedy to rozpoczął treningi u shihan Andrzeja Drewniaka (wtedy 2.dan dziś 9.dan). Brał aktywny udział w życiu Krakowskiego Klubu Karate Kyokushin zarówno w czasach kiedy był zawodnikiem (uczestnik turniejów ogólnopolskich, między innymi I miejsce turnieju w Białymstoku i III w Łodzi) jak i teraz, jako senior, ciągle podnoszący swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo, miedzy innymi, w obozach międzynarodowych. W 2016 po wymagającym egzaminie otrzymuje tytuł shihan. Sędzia międzynarodowy KWF, viceprezes zarządu Polskiej Organizacji Kyokushinkai uprawniony kierownik wypoczynku oraz kierownik wycieczek. Prezes WKKK od 2009-2017. Od 2018 prezes zarządu MOZK. Jesienią 2021 Współorganizator pierwszych na kontynencie europejskim Mistrzostw Świata Karate Kyokushin (Kraków, Polska). W uznaniu zasług dla karate otrzymuje od zarządu Światowej Federacji Kyokushin 20 listopada 2021 stopień 6.dan. Odpowiedzialny w klubie za grupy sportowe.

Nauczyciele / Sensei (先生)

sensei Krzysztof R. Kopciowski 3.dan (ur. 1989). III

uczestnik wielu obozów krajowych i miedzynarodowych. Laureat nagród dla najlepszych trenerów Powiatu Wielickiego oraz Gminy Wieliczka.  W 2012 otrzymuje pierwszy stopień mistrzowski z rąk shihan : A.Pinero (9.dan) oraz A. Drewniaka (9.dan), w 2015 – 2 dan, natomiast w lipcu 2019, w wieku ledwie 30 lat, 3. dan oraz honorowy tytuł sensei z rąk tej samej komisji. Doskonaląc się bierze udział w wielu seminariach międzyinnymi z: shihan Lesławem Samitowskim (7. dan) (KWF), shihan Alexandrem Pichkunovem (5.dan) (KWU).

Posiada duże umiejętności także w pokrewnej karate, chińskiej sztuce walki tj. Choy Lee Fut Kung Fu (brązową szarfę). Właśnie od CLF Kung Fu w 2000 roku u sifu Tomasza Chabowskiego zaczęła się jego przygoda z dalekowschodnimi sztukami walki. Pobierał nauki u wielkiego mistrza Kung Fu Chen Yong Fa oraz sifu Grzegorza Ciembroniewicza ikony Kung Fu w Polsce. jako zawodnik, zdobywca II miejsca na pucharze Europy Kung Fu (Federacja Kuoshu) w Neu Ulm (Niemcy) oraz parokrotny mistrz Polski (Federacja Wushu), srebrny medalista Mistrzostw Makroregionu Południowego PZK, instruktor sportu Kyokushin oraz Wushu, sędzia krajowy PZK oraz międzynarodowy KWF (sushin), uprawniony kierownik wypoczynku oraz kierownik wycieczek.

Członek władz MOZK, prezes WKKK od 2017. W sierpniu 2018 Sekretarz Generalny KWF shihan A.Drewniak (9.dan) powierza mu funkcję asystenta odpowiedzialnego za administrację stron i portali internetowych Kyokushin World Federation oraz Polskiej Organizacji Kyokushinkai.  Kierownik ośrodka w Wieliczce. Odpowiedzialny za grupy  dorosłych.

 

sensei Krzysztof Mawlichanów 3.dan (ur. 1968).  III

urodzony na Mazurach, pułkownik rezerwy, były dowódca garnizonu medycznego w Ełku, w swojej bogatej historii treningów ćwiczył Taekwondo, oraz karate kyokushin w wielu sekcjach i klubach całej Polski. Obecnie pełni funkcję lekarza kadry narodowej PZK. Uczestnik wielu seminariów krajowych i międzynarodowych. 

Instruktorzy/Shidōin – yudansha (指導員):

senpai Konrad Kopciowski 2.dan (ur. 1995) II

specjalizujacy się w grupach najmłodszych. Wybitny zawodnik, srebrny medalista Pucharu Rosji w Kaliningradzie i wicemistrz MMP, wychowanek Wielickiego Klubu, sędzia okręgowy PZK. Wiceprezes WKKK od 2017. Członek kadry na zgrupowaniach i obozach. Egzamin na 1.dan zdaje w 2017 roku przed prezydentem KWF shihan Antonio Pinero (9.dan) a 2.dan w 2020 otrzymuje od  sekretarza KWF shihan Andrzeja Drewniaka (9.dan). W 2019 roku w Portugali zalicza egzamin na sędziego międzynarodowego narożnika KWF (fukushin)  Zastępca kierownika ośrodka w Wieliczce, odpowiedzialny za grupy młodzieżowe.

  

senpai Janusz Zięcina 2.dan (ur. 1975) II

zawodnik kumite, uczestnik Mistrzostw Świata KWF, medalista Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Makroregionu, zaangażowany w szkolenie zawodników kumite oraz prowadzenie treningu pod kątem walki. Drugi stopień mistrzowski osiąga po 2 dniowym egzaminie przed prezydentem Światowej Federacji Kyokushin shihan Antonio Pinero (9.dan) w 2021 roku.

senpai Leszek Szmurło 1.dan (ur. 1968) I

przygodę z karate rozpoczął w Przeworsku następnie kontynuował rozwój w Krakowskim Klubie Kyokushinkai shihan Andrzeja Drewniaka od 2019 roku w Wielickim KKK. Uczestnik licznych obozów międzynarodowych i krajowych. Zaangażowany w szkolenie techniczne w Wieliczce i krakowskiej sekcji Smoleńsk. Stopień mistrzowski osiąga po  egzaminie przed legendą polskiego karate  shihan Andrzejem Drewniakiem (9.dan) w 2020 roku.

senpai Remigiusz Wierzbicki 1.dan (ur. 1972) I

prowadzący zajęcia z grupami dziecięcymi w Wieliczce oraz w Nowej Hucie. Na drodze karate od ponad 30 lat. Współzałożyciel WKKK. Sekretarz Zarządu WKKK od 2013.  Członek kadry na zgrupowaniach i obozach. Odpowiedzialny za sekcje Nowa Huta. Stopień mistrzowski osiąga po 2 dniowym egzaminie przed prezydentem Światowej Federacji Kyokushin shihan Antonio Pinero (9.dan) w 2022 roku.

 senpai Sandra Kopciowska 1.dan (ur. 2001) I

zawodniczka klasy mistrzowskiej zarówno w kata jak i kumite, medalistka Mistrzostw Europy i Polski, instruktor na grupach najmłodszych w Wieliczce, Koźmicach oraz Sygneczowie. Trener personalny oraz absolwentka AWF. Stopień mistrzowski osiąga po 2 dniowym egzaminie przed prezydentem Światowej Federacji Kyokushin shihan Antonio Pinero (9.dan) w 2022 roku.

Maciej Grzymek 1.kyu (ur. 1989) 

Odpowiedzialny za sekcję Azory. Rozpoczął swoją przygodę z karate 20 lat temu w Puławach. Po przyjeździe do Krakowa przez lata trenował w sekcji Karate Kyokushin UOS “Sokół” AGH w Krakowie a następnie w Klubie Mistrzostwa Karate Kyokushinkai, gdzie pełnił także funkcję instruktora i wychowawcy na obozach.

Asystenci/Fuku Shidōin (副指導員)

Jakub Gądek  1.kyu (ur. 2000),

wychowanek Krakowskiego Klubu, zawodnik kumite, współprowadzący w krakowskiej sekcji Smoleńsk oraz członek kadry  na zgrupowaniach i obozach.

  

Milena Sarkowicz 1.kyu  (ur. 2001),

wychowanka Krakowskiego Klubu, zawodniczka kumite, medalistka mistrzostw makroregionu.  Asystentka w Krakowskiej Sekcji Smoleńsk oraz na zgrupowaniach i obozach.

 

Grzegorz Stasiak 1.kyu (ur. 1982) 

zawodnik kumite, medalista Mistrzostw Makroregionu Południowego, asystent na grupach najmłodszych w Wieliczce.

  

Rafał Tracz 1.kyu (ur. 1977), 

policjant z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca,  instruktor na grupach dzieci w Wieliczce.

Magdalena Kuleta 6.kyu (ur. 1987), 

pedagog, odpowiedzialna za grupy przedszkolne w Wieliczce.

Anna Rosek – joga Iyengara, 

Stopień nauczycielski: Introductory II  Krakowska Akademia Jogi

 

Władze stowarzyszenia IV kadencji (2021-2025)

PREZES mgr inż. KRZYSZTOF R. KOPCIOWSKI
absolwent Geoinformatyki,Fotogrametrii i Teledetekcji Środowiska AGH
magister inżynier geodezji i kartografii
Przewodniczący Rady Os. Krzyszkowice kadencji 2015-2019
instruktor sportu, członek władz MOZK,
w klubie od 2009

VICEPREZES mgr inż. KONRAD KOPCIOWSKI
absolwent Zootechniki i Prewencji Weterynaryjnej na UR
w klubie od 2009

SEKRETARZ mgr lic. REMIGIUSZ WIERZBICKI
absolwent historii UJ oraz teologii PAT(UPJPII)
kustosz Muzeum Zup Krakowskich
w klubie od 2009

Pełnomocnik ds. Rywalizacji Sportowej
członek honorowy WKKK
dr ROBERT KOPCIOWSKI
absolwent UJ
doktor nauk o ziemi z zakresu geologi
instruktor sportu
prezes MOZK
w klubie od 2009

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI REWIZYJNEJ GRZEGORZ ŻYŁA
elektronik, laureat brązowej odznaki za zasługi dla klubu
oprócz kyokushin trenował także shotokan karate, w klubie od 2016

CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ PAWEŁ BALICKI
mistrz kominiarski, laureat brązowej odznaki za zasługi dla klubu
w klubie od 2010

CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ mgr BARBARA KOPCIOWSKA
absolwentka geologii UJ oraz rachunkowości i finansów UEK
w klubie od 2009

członek honorowy WKKK
lek. wet. Lech Pankiewicz
lekarz weterynarii, wieloletni prezes AZS, samorządowiec, prezes TS Wieliczanka
członek hon. WKKK od czerwca 2020.

Historyczne składy zarządu:

III Kadencja (2017-2021)

Prezes : Krzysztof Kopciowski / Viceprezes: Konrad Kopciowski /

Sekretarz: Remigiusz Wierzbicki / Przewodniczący Komisji Rewizyjnej: Sylwester Kania

II Kadencja (2013-2017)

Prezes : Robert Kopciowski / Viceprezes: Krzysztof Kopciowski /

Sekretarz: Remigiusz Wierzbicki / Przewodniczący Komisji Rewizyjnej: Sylwester Kania

I Kadencja (2009-2014)

Prezes : Robert Kopciowski / Viceprezes: Krzysztof Kopciowski /

Sekretarz: Leszek Jankowski / Przewodniczący Komisji Rewizyjnej: Remigiusz Wierzbicki

Parę słów o historii…

21 września 2009 roku na wniosek założycieli Roberta Kopciowskiego, Krzysztofa Kopciowskiego i Remigiusza Wierzbickiego
WIELICKI KLUB KARATE KYOKUSHINKAI ZOSTAJE WPISANY DO EWIDENCJI STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH I ROZPOCZYNA OFICJALNIE SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ.

We wrześniu 2009 r. odbył się pierwszy pokaz Wielickiego Klubu Karate Kyokushin z okazji dni Krzyszkowic. W pokazie min. wzięli młodzi adepci klubu:

  • Bartek Guzik,
  • Szymon Sala ,
  • Kacper Smagur

Pierwszy egzamin odbył się w grudniu 2009 r. Do egzaminu na stopnie kyu podeszło 14 dzieci i 13 dorosłych. Egzamin prowadził Shihan Andrzej Drewniak 7 DAN (aktualnie 9DAN)
Na początku października 2010 w Pogorzanach odbyło się seminarium poświęcone zgłębianiu sztuki karate kyokushin. Analizowano techniki kihon, kata oraz kumite. Ważnym elementem był trening medytacji.
Pierwsze zawody z udziałem WKKK odbyły się w październiku 2010 r. w Krośnie. W zawodach uczestniczyło 6 naszych zawodników. Dobrze zaprezentowały się Amelia Hardyń i Gabriela Obrok.
Podczas zawodów w Krośnie w październiku 2010 roku Wielicki Klub Karate Kyokushin osiągnął sukces.
Konrad Kopciowski zajął 3 miejsce w kategorii kumite juniorów młodszych do 60kg
9 kwietnia 2011 w Krakowie na obiekcie olimpijskim na ul. Kolnej odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej ( Mistrzostwa Makroregionu Południowego) w Karate Kyokushinkai. W turnieju wzięło udział 116 zawodników, 25 sędziów i kadra trenerska. Po raz pierwszy w imprezie wzięli udział zawodnicy z Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai. W zawodach wzięło udział trzech zawodników z Wieliczki. Sylwester Kania w kategorii do 65kg, Łukasz Mastalski w kategorii do 80kg i Łukasz Sękiewicz powyżej 80kg.
Sylwester Kania po wyrównanej walce przegrał w półfinale z przyszłym zwycięzcą w tej kategorii.
Łukasz Sękiwicz również uległ w półfinale. Natomiast Łukasz Mastalski doszedł do finału i przegrał nieznacznie (najładniejsza walka turnieju) z zawodnikiem ze Stalowej Woli aktualnym mistrzem Polski.
28 maja 2011 roku w Bukownie zawodnik WKKK sempai Konrad Kopciowski zdobył po raz pierwszy w historii klubu pierwsze miejsce na zawodach.
Dnia 22.07.2012 roku jeden z członków naszego klubu Krzysztof Kopciowski po pięciogodzinnym, dwudniowym egzaminie otrzymał stopień mistrzowski 1 DAN.
20-21 października 2012 roku w Kaliningradzie odbyły się Mistrzostwa Rosji KWF. Polacy zdobyli 5 medali w tym 2 reprezentanci WKKK Gabriela Obrok(1-sze) i Konrad Kopciowski(2-gie).
W dniach 29-30 listopada 2013 roku w Legnicy odbyły się XXVII mistrzostwa Europy Karate Kyokushin.
W grupie reprezentantów naszego kraju, biorących udział w tegorocznych mistrzostwach znaleźli się zawodnicy z Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai: Gabriela Obrok (zdobywczyni złotego medalu w kata i srebrnego w kumite) oraz Janusz Zięcina (seniorzy powyżej 35 lat).

Od tego czasu wiele się wydarzyło, po dalsze relację zapraszamy na nasz profil facebookowy.

Wspierają nas:

Biuro Rachunkowe Bezkres Wieliczka

Kancelaria Księgowa Arka Kraków

Elstal Kraków