Kadra instruktorska

Instruktorzy:

 shihan Robert Kopciowski 5.DAN (ur. 1961).  IIIII 

wychowanek Krakowskiego Klubu Karate Kyokushin. Jego przygoda z karate zaczęła się w 1978 r. kiedy to rozpoczął treningi u shihan Andrzeja Drewniaka. Brał aktywny udział w życiu krakowskiego klubu karate zarówno w czasach kiedy był zawodnikiem (uczestnik turniejów ogólnopolskich, między innymi I miejsce turnieju w Białymstoku i III w Łodzi) jak i teraz, jako senior, ciągle podnoszący swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo, miedzy innymi, w obozach międzynarodowych. W 2016 po wymagającym egzaminie otrzymuje tytuł shihan. Sędzia międzynarodowy KWF, członek zarządu Polskiej Organizacji Kyokushinkai. Prezes WKKK od 2009-2017. Od 2018 prezes zarządu MOZK.

 

sensei Krzysztof R. Kopciowski 3.DAN (ur. 1989). III

uczestnik wielu obozów krajowych i miedzynarodowych. Laureat nagród dla najlepszych trenerów Powiatu Wielickiego oraz Gminy Wieliczka.  W 2012 otrzymuje pierwszy stopień mistrzowski z rąk shihan A. Drewniaka 9.DAN i A.Pinero 9.DAN a w  2015 – 2 DAN natomiast w lipcu 2019 3. DAN oraz honorowy tytuł sensei z rąk tej samej komisji. Doskonaląc się bierze udział w wielu seminariach międzyinnymi z: shihan Lesławem Samitowskim 7 DAN (KWF), sensei Alexandrem Pichkunovem 4.DAN (KWU). Posiada duże umiejętności także w pokrewnej karate, chińskiej sztuce walki tj. Choy Lee Fut Kung Fu (brązową szarfę). Właśnie od CLF Kung Fu w 2000 roku u sifu Tomasza Chabowskiego zaczęła się jego przygoda z dalekowschodnimi sztukami walki, gdzie miał ponadprzeciętne osiągnięcia, pobierał nauki u wielkiego mistrza Kung Fu Chen Yong Fa oraz sifu Grzegorza Ciembroniewicza ikony Kung Fu w Polsce. To doświadczony i wszechstronny zawodnik, zdobywca II miejsca na pucharze Europy (Federacja Kuoshu) w Neu Ulm (Niemcy) oraz parokrotny mistrz Polski (Federacja Wushu), srebrny medalista Mistrzostw Makroregionu Południowego PZK, instruktor sportu Kyokushin oraz Wushu oraz sędzia krajowy PZK oraz międzynarodowy KWF. Członek władz MOZK, prezes WKKK od 2017.W sierpniu 2018 Sekretarz Generalny KWF shihan A.Drewniak 9.DAN powierza mu funkcję asystenta odpowiedzialnego za administrację stron oraz portali internetowych Kyokushin World Federation oraz Polskiej Organizacji Kyokushinkai.

sensei Konrad Kopciowski 1.DAN (ur. 1995) I

specjalizujacy się w grupach najmłodszych. Wybitny zawodnik, wicemistrz Rosji i MMP, wychowanek Wielickiego Klubu, sędzia okręgowy PZK. Wiceprezes WKKK od 2017.

 

 

 

 

     

sensei Janusz Zięcina 1.DAN (ur. 1975) 

zawodnik kumite, uczestnik Mistrzostw Świata KWF, medalista Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Makroregionu, zaangażowany w szkolenie zawodników kumite oraz prowadzenie treningu pod kątem walki.

 

 

 

senpai Remigiusz Wierzbicki 2 KYU (ur. 1972) 

prowadzący zajęcia z grupami dziecięcymi w Wieliczce, w Koźmicach Wielkich oraz w Nowej Hucie. Na drodze karate od ponad 30 lat. Współzałożyciel WKKK. Sekretarz Zarządu WKKK od 2013.

 

 

 

senpai Jakub Gądek  2 KYU (ur. 2000),

wychowanek Krakowskiego Klubu, zawodnik kumite, prowadzący w Nowej Hucie.

 

 

 

 

Asystenci:

 senpai Michał Gądek  2 KYU (ur. 2002),

wychowanek Krakowskiego Klubu, zawodnik kumite, medalista mistrzostw makroregionu.

 

 

 

 

senpai Kamil Dyląg  2 KYU (ur. 2002),

wychowanek Wielickiego Klubu, zawodnik kumite, asystent na grupach najmłodszych w Wieliczce.

 

 

 

 

senpai Sandra Maśnica 2 KYU (ur. 2001), 

zawodniczka klasy mistrzowskiej zarówno w kata jak i kumite, medalistka Mistrzostw Europy i Polski, asystentka na grupach najmłodszych w Wieliczce.

 

 

 

 

Władze stowarzyszenia

PREZES mgr inż. KRZYSZTOF KOPCIOWSKI
absolwent Geoinformatyki,Fotogrametrii i Teledetekcji Środowiska AGH
magister inżynier geodezji i kartografii
Przewodniczący Rady Os. Krzyszkowice kadencji 2015-2019
instruktor sportu, członek władz MOZK,
w klubie od 2009

WICEPREZES inż. KONRAD KOPCIOWSKI
absolwent Zootechniki i Prewencji Weterynaryjnej na UR
w klubie od 2009

SEKRETARZ mgr lic. REMIGIUSZ WIERZBICKI
absolwent historii UJ oraz teologii PAT(UPJPII)
kustosz Muzeum Zup Krakowskich
w klubie od 2009

Pełnomocnik ds. Rywalizacji Sportowej
członek honorowy WKKK
dr ROBERT KOPCIOWSKI
absolwent UJ
doktor nauk o ziemi z zakresu geologi
instruktor sportu
prezes MOZK
w klubie od 2009

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI REWIZYJNEJ lic. SYLWESTER KANIA
absolwent WSBPII APEIRON
w klubie od 2009

CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ Małgorzata Lachman
chemik
w klubie od 2009

CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ mgr BARBARA KOPCIOWSKA
absolwentka geologii UJ oraz rachunkowości i finansów UEK
w klubie od 2009

Parę słów o historii…

21 września 2009 roku na wniosek założycieli Roberta Kopciowskiego, Krzysztofa Kopciowskiego i Remigiusza Wierzbickiego
WIELICKI KLUB KARATE KYOKUSHINKAI ZOSTAJE WPISANY DO EWIDENCJI STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH I ROZPOCZYNA OFICJALNIE SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ.

We wrześniu 2009 r. odbył się pierwszy pokaz Wielickiego Klubu Karate Kyokushin z okazji dni Krzyszkowic. W pokazie min. wzięli młodzi adepci klubu:

  • Bartek Guzik,
  • Szymon Sala ,
  • Kacper Smagur

Pierwszy egzamin odbył się w grudniu 2009 r. Do egzaminu na stopnie kyu podeszło 14 dzieci i 13 dorosłych. Egzamin prowadził Shihan Andrzej Drewniak 7 DAN (aktualnie 9DAN)
Na początku października 2010 w Pogorzanach odbyło się seminarium poświęcone zgłębianiu sztuki karate kyokushin. Analizowano techniki kihon, kata oraz kumite. Ważnym elementem był trening medytacji.
Pierwsze zawody z udziałem WKKK odbyły się w październiku 2010 r. w Krośnie. W zawodach uczestniczyło 6 naszych zawodników. Dobrze zaprezentowały się Amelia Hardyń i Gabriela Obrok.
Podczas zawodów w Krośnie w październiku 2010 roku Wielicki Klub Karate Kyokushin osiągnął sukces.
Konrad Kopciowski zajął 3 miejsce w kategorii kumite juniorów młodszych do 60kg
9 kwietnia 2011 w Krakowie na obiekcie olimpijskim na ul. Kolnej odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej ( Mistrzostwa Makroregionu Południowego) w Karate Kyokushinkai. W turnieju wzięło udział 116 zawodników, 25 sędziów i kadra trenerska. Po raz pierwszy w imprezie wzięli udział zawodnicy z Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai. W zawodach wzięło udział trzech zawodników z Wieliczki. Sylwester Kania w kategorii do 65kg, Łukasz Mastalski w kategorii do 80kg i Łukasz Sękiewicz powyżej 80kg.
Sylwester Kania po wyrównanej walce przegrał w półfinale z przyszłym zwycięzcą w tej kategorii.
Łukasz Sękiwicz również uległ w półfinale. Natomiast Łukasz Mastalski doszedł do finału i przegrał nieznacznie (najładniejsza walka turnieju) z zawodnikiem ze Stalowej Woli aktualnym mistrzem Polski.
28 maja 2011 roku w Bukownie zawodnik WKKK sempai Konrad Kopciowski zdobył po raz pierwszy w historii klubu pierwsze miejsce na zawodach.
Dnia 22.07.2012 roku jeden z członków naszego klubu Krzysztof Kopciowski po pięciogodzinnym, dwudniowym egzaminie otrzymał stopień mistrzowski 1 DAN.
20-21 października 2012 roku w Kaliningradzie odbyły się Mistrzostwa Rosji KWF. Polacy zdobyli 5 medali w tym 2 reprezentanci WKKK Gabriela Obrok(1-sze) i Konrad Kopciowski(2-gie).
W dniach 29-30 listopada 2013 roku w Legnicy odbyły się XXVII mistrzostwa Europy Karate Kyokushin.
W grupie reprezentantów naszego kraju, biorących udział w tegorocznych mistrzostwach znaleźli się zawodnicy z Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai: Gabriela Obrok (zdobywczyni złotego medalu w kata i srebrnego w kumite) oraz Janusz Zięcina (seniorzy powyżej 35 lat).

Od tego czasu wiele się wydarzyło, po dalsze relację zapraszamy na nasz profil facebookowy.